Македонскиот репрезентативен напаѓач, Иван Тричковски постигна уште еден гол во најсилното фудбалско првенство во Кипар.

Тричковски реализираше во 85 минута за АЕК Ларнака на гостувањето кај Ермис во победата од 2:0.

Ова за Тричковски беше петти овосезонски гол во Кипар.