Македонскиот репрезентативец, Адис Јаховиќ го постигна единствениот гол за Гецтепе во ремито со Фенербахче од 1:1 во Суперлигата во Турција.

Ова беше втор овосезонски гол за Јаховиќ во ова натпреварување.