Адис Јаховиќ го постигна првиот гол сезонава за Гезтепе, неговиот тим победи на гости кај Кашимпаша.

Повратникот во макеоднската репрезентација погоди во 67 минута, а неговиот тим победи со 1-2. Јаховиќ го постигна голот за израмнување.