Вест Хем ја искористи најубавата шанса во првото полувреме против Манчестер Јунајтед за водство од 1:0.

Јармоленко одлично се снајде во шеснаесетникот на Де Геа и по додавењето од Андерсон реализираше за радост на домашна публика.

Најскапиот дефанзивец во историјата на фудбалот, Хари Мегвајер само со поглед го пратеше движењето на топката..