Ренова ја совлада Беласица со 3-1, три гола на Ален Јашаровски, два во првиот дел, еден во второто полувреме, голот за Беласица е дело на Калпачки кога намали на 2-1.

Првиот од трите гола на Јашаровски извонреден за значајни три бода во трката за опстанок.