Манчестер Јунајтед се врати на тренинг а дел од првотимците покажуваат дека се во одлична форма.

На денешниот тренинг Мејсон Гринвуд успеал да ги импресионира сите соиграчи а во неколку наврати да го „насамари“ Виктод Линделоф.

Ова го забележиле навивачите на Јунајтед и посочија дека со нетрпение очекуваат да ги видат нивните миленици одново во Премиер лигата.