Роналдо и Лингард му донесоа триумф на Јунајтед на гости кај Вест Хем со 2-1, голот за домашните е дело на Јармоленко кој израмни на 1-1.

Роналдо стигна до четвртиот гол за Јунатед во сите натпреварувања, Лингард ја потврди победата на „ѓаволите“ која е вкупно четврта на петтиот наторевар сезонава во ПЛ.