Манчестер Јунајтед го одигра четврттото реми на последните пет натпревари во Премиер лигата, девето оваа сезона откако одигра 0:0 на гостувањето кај Кристал Палас.

Ниту кам-бекот на Кавани во првиот тим не донесе ппоголеми промени по однос на ефиканоста на составот на Солскјер кој во текот на целито натпревар само еднаш го погоди голот на Гуаита.

Во следното коло Јунајтед ќе му гостува на Сити а Кристал Палас кај Тотенхем.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Претходно: Шефилд Јунајтед со шок за Астон Вила, Барнли освои бод против Лестер