Манчестер Јунајтед води кај Саутемптон по првото полувреме на премиерниот натпревар од 4. коло во Премиерлигата.

Голот за водство по првите 45 минути на овој натпревар за „ѓаволите“ е дело на Даниел Џејмс по 10 минути игра.

 

Денеска во Премиерлигата се играат уште средбите:

Челзи – Шефилд

Кристал Палас – Астон Вила

Лестер  – Борнмут

Манчестер С. – Брајтон

Њукасл – Вотфорд

Вест Хем – Норич

Барнли – Ливерпул