Јунајтед поразен на гости кај Њукасл со 1-0, го запиша третиот пораз на осмиот меч во Премиерлигата, кризата продолжува.

Њукасл победи со голот на Метју Лонгстаф во 77 минута од натпреварот и му ја донесе на својот тим втората победа сезонава.

Манчестер Јунајтед  нема победа во Премиерлигата три меча во низа, Солскјер е пред отказ.