Манчестер Јунајтед убедливо го порази Вотфорд со 3-0, победа важна во борбата за пласман на табелата која значи настап во Лигата на  шмапионите.

Екипата од Манчестер победи со головите на Фернандеш, Мартиал и Гринвуд.

Особено убав беше голот на Мартиал за водство од 2-0, прекрасен дрбилниг и уште поубава  реализација.

На вториот одигран натпревар денеска, Вулверхемтпон го победи Норич со 3-0.