Атуелниот првак на Италија, Јувентус не ја оправда фаворитската улота против Беневенто откако одигра само 1:1 и освои бод во 9 коло од Серија А.

„Старата Дама“ настапи без Кристијано Роналдо кој доби одмор а поведе преку Мората во 21 минута.

Домаќниот на ова одговори со голот на Летициа во последната секунда од првото полувреме

По ова реми, Јувенутс падна на петото место на табелата во Серија А, каде во следното коло ќе го дочека Торино.