Андреа Пирло дебито на клупата на Јувентус во Лигата на шампионите ќе го одработи без најдобриот фудбалер, Кристијано Роналдо кој е во изолација поради Ковид-19.

Интересно е тоа што Дибала е меѓу повиканите и покрај последниот скандал и расправија со челниците на клубот.

Меѓу повиканите за дуелот со Динамо Киев е и Алваро Мората.