Јувентус и Интер одиграа 1:1 по регуларните 90 минути на контролниот натпревар од Интернационалниот Куп на шампионите во Кина.

Резултатот го отвори Де Литх во 10 минута со автогол а за „старата дама“ да дојде до пенал-рулетот се погрижи Кристијано Роналдо со прекрасен гол од слободен удар во 68 минута.

Во изведувањето на пенали, поуспешен беше Јувентус со 4:3.