Јувентус и Милан го играат дербито во 4 коло во Серија А, тимот од Торино води со 1-0, голот е дело на Алваро Мората.

Мората постигна гол во првата фаза од натпреварот, по само 4 минути игра погоди за водство на Јувентус.