Јувентус е најтрофеен фудбалски клуб во Италија, со 35 титули според Серија А и 37 според клубот од Торино е најубедлив на листата со освоени шампионски круни.

„Старата дама“ на денешен ден пред 25 години ја освои 23 шампионска титула, Јувентус се потсети на овој ден и 1995 година кога стана првак на Италија пред Лацио и Парма кои заостанаа со 10 бода зад клубот од Торино.