Јувентус поведе со голот на Квадрадо во 9 минута против Џенова, прекрасен гол од корнер, ова е втор ваков гол викендов по голот на Чалханоглу за Интер.

Квадрадо погоди на маестрален начин, ова вреди да се погледне: