Лион со голот на Тусарт во првиот дел го победи Јувентус и на реваншот во Торино ќе патува со предност од еден гол.

Лион одигра подобро во првото полувреме, Јувентус беше многу подобар во вториот дел.

Тусарт голот го постигна во 31 минута, Лион за прв пат го победи Јувентус.