Во Бергамо се игра првиот натпревар од  13. коло во калчо лигата, Аталанта пропушти можност за предност против шампионот Јувентус по првиот дел.

Домашните не искористија пенал преку Муса Бароу кој ја погоди пречката во 18 минута.