Голот на Донарума во 4 минута како дополнително да ги мотивираше фудбалерите на Јувентус за подигнување на темпото и остварување на важна победа на гостувањето кај Бреша со 2:1.

Канселор си постигна автогол во 44 минута и на пауза „Старата Дама“ замина со 1:1.

Во второто плолувреме Пјаниќ искористи мешаница на линијата од шеснаесет на Бреша и го реализираше пресвртот, овој гол се покажа како доволен за победа на фаворитот од Торино.

Јувентус на денешниот дуел со Бреша настапи пред Кристијано Роналдо а поради повреда го загуби летното засилување, Данило.

Сега Јувентус е прв на табелата со едеб дод повеќе од Интер кој утре ќе го игра својот натпревар од 5 коло во Серија А против Лацио.