Шпанска Реал Сарагоса, го купи Шинџи Кагава од Борусија Дортмунд и потпиша двегодишен договор со репрезентативецот на Јапонија.

Миленикот на Јурген Клоп од ерата на „Милионерите“ во која тие беа дел од славниот Бундеслигаш, одлучи да се пресели во најслината лига од Пиринеите.

Овој трансфер доаѓа по заминувањето на Биел кој премина во Копенхаген за 5 милиони евра.