Македонија го пречекува Израел, победа е ипмератив на оваа средба, со три бода и пораз на Словенија од Полска ќе бидеме трети во групата, пласман кој никогаш не сме го запишале досега на континеталните квалификации.

Соблекувалната на македонската фудбалска репрезентација изгледа прекрасно.