Јувентус го пречекува Милан во Купот на Италија, реванш од полуфиналето, првата средба заврши со 1-1 во Милано.

Јувентус ќе го нападне Милан со Дибала и Роналдо, гостите како најистурен во нападот го имаат Анте Ребиќ, средбата започнува од 21 часот.

Фудбалерите на двата тима се на загревање, еве како излгеда тоа во Торино.