Академија Пандев го победи Шкупи во Купот на Македонија со 2-1, обезбеди полуфинале, но промашувањето на Томислав Илев се уште се прераскажува.

Промашувањето се случи во 42 минута при 1-0 за Академија Пандев, Илев излезе пред голманот на Шкупи, имаше идеална позиција…