Милан на неверојатен начин со пресврт го реши Јувентус, победа од 4-2, еден од хероите е Анте ребиќ.

Хрватот учествуваше со гол на оваа средба, но и со дриблинг кој се уште се прераскажува, навивачите на Милан им фаќаат сеир на навивачите на Јувентус.