Нецеројатен потег на Иско на последниот трениг на Реал Мадрид, постигна убав гол, играчите не можеа да поверуваат дека возможно вакво движење.

Сите играчи на Реал му аплаудираа за потегот, Иско нема минутажа кај Реал се говори дека не е во најдобри односи со Зинедин Зидан, се чини дека сега Французинот може да го смени ставот.