Валенсија поведе со 3-2 против Аталанта која на два пати водеше, 0-1 и 1-2 со двата гола на Јосип Иличиќ од пенал, Словенецот погоди за хет-трик и актуелни 3-3 во моментов.

Шпанците преку Гамеиро на два пати израмнуваа, стигнаа и до водство со голот на Феран Торес за 3-2.

Повторно на сцена стапи Иличиќ, сега со гол од игра за 3-3 во 71 минута.