Реал Мадрид со десеткуван состав гостува во Бергамо кај Аталанта, осминафинале во Лигата на шампионите, во тек е првото полувреме.

„Кралевите“ веќе имаат предност , не резултатска, но имаат играч повеќе, судијата Штилер од Германија се чини претера кога му даде директен црвен картон на Фројлер.