Федерико Бернардески имаше неверојатна соло акција која за жал не ја круниса согол  против Лион.

Дриблинзи во серија на Бернандески, го „легна“ и голманот на Лион но за жал не успеа да се запише во листата на стрелците.

По првото полувреме меѓу  Јувентус и Лион резултатот е 1-1, клубот од Франција има позитива од првата средба со 1-0.