Манчестер Јунајтед води против Јанг Бојс на гости со 1-0, со голот на Роналдо, но гигантот од Англија е со играч помалку од 35 минута.

Арон Ван-Бисака направи глупост, заслужено беше исклучен по вој старт за директен црвен картон.