Фулам и Јунајтед го играат натпреварот од  19 коло во Премиер лигата, домашните водат со голот на Лукман по само 5 минути игра.

Лукман им побегна на дефанзивците на Јунајтед, погоди за предност на својот тим. Јунајтед нема пораз во Премиер лигата од 1 ноември минатата година.