Шефилд и Борнмут играат нерешено 1-1 по првиот дел од 26 коло во Премиерлигата.

Момент на мечот беше реакцијата на голманот на гостите, Рамсдејл имаше катастрофална рекација, тоа го казни Шарп во продолженито на акцијата за израмнување во судиското продолжение. Претходно погоди Вилсон за водство на гостите во 13 минута.