Екипата на Леганес поведе против Барселона со 1-0 со голот на Ен Несири, прекрасен гол за предност на домашните.

Ен Несри погоди во 12 минута со прекрасен шут, Тер Штеген едноставно немаше шанси да спречи водство на домашната екипа.