Манчестер Јунајтед води против Башакшехир со 3-0 , два гола на Бруно Фернадеш еден на Рашфорд од пенал,  ремек дело на Португалецот за 1-0, а потоа ја удвои предноста на својот тим.

Фернандеш погоди во 7 и 19 минута, првиот гол е ремек дело, едноставно ја заби топката во голот на екипата од Турција која има негатива од три гола по првиот дел во Манчестер.