Манчестер Јунајтед води против Фулам, меч од Премиер лигата на кој на „Олд Трафорд“ се врати публиката.

Кавани постигна гол од речиси 40 метри, маестрален погодок по кој публиката застана на нозе, ова треба да се погледне, резултатот на полувремето е 1-0.