Манчестер Јунајтед со головите на Кавани и Погба стигна до значајна победа на тешкото гостување кај Фулам со 2-1, домашите први поведоа на средбата.

Фулам поведе со голот на Лукман по само 5 минути игра, предноста ја имаше до 21 минута кога Кавани израмни на 1-1.

Херој кај Јунајтед е пол Погба, Французинот постигна голчиште во вториот дел за победа на тимот на Солскјер кој е во серија без пораз од ноември минатата година.

Јунајтед е на третото место со бод помалку од водечките Сити и Лестер кои имаат по 38 бода.