Роналдо му носи пресврт на Јувентус, Португалецот постигна голчиште во 60 минута за 2-1 против Лион.

Гостите поведа со голот на Депај од пенал, Роналдо погодиисто така од пенал, во вториот дел со лева го матира голманот на Лион на велемајсторски начин.

Јувентус во ди со 2-1, потребен му е уште еден гол за пласман во четврфинале.