Аталанта поведе со екстра гол на стадионот „Диего Армандо Марадона“  против Наполи, супер акција на екипата од Бергамо.

Малиновски е реализатор на голот со кој Аталанта поведе со 1-0 по само 7 минути игра:

Пред крајот на првиот дел Наполи израмни, гол запиша Зјелински во 44 минута.