Актиелниот шампион на Шпанија, екипата на Барселона денеска и официјално се вратија на тренинзите во пресрет на продолжението на сезоната во Ла лига, кое е закажано за јуни.

Каталонците по пауза од два месеци им се вратија на обврските, а во следното видео погледнете дел од атмосферата на тренингот.