Интер синоќа загуби од Лацио со 2-1 во дербито на 24.коло од  Серија А. Покрај поразот фудбалерот на „нероаѕурите“ стана предмет на исмејување на социјалние мрежи, откако се обиде да асистира „без гледање“, потег со кој се прослави легендарниот Роналдињо.

Италјанецот, сепак не го изведе овој потег во најдобар стил, што предизика бура на реакции кај љубителите на фудбалот.