Баерн Минхем и Падерборн на полувреме ќе одат со нерешен резултат од 1-1.

„Баварците“  преку Гнабри во 25.минута стигнаа до водство, а во финишот на мечот Нојер направи голем кикс, откако истрча далеку од својот гол, а сето тоа го искористи напаѓачот на гостите Србени.