Реал Мадрид и Валенсија одиграа 0-0 во првите 45 минути од денешното дерби во Ла Лига, во таборот на „кралевите“ треба да се среќни што засега се во полн состав на ова гостување.

Имено, Касемиро во финишот на првиот дел со старт за црвен картон, дивјачки старт  на Бразилецот.

Во ВАР- собата арбитрите  не реагираа,  стартот беше незгоден, но Касемиро мина само со жолт картон.