Аталанта и Фиорентина ремизираа 2:2 во 4 коло од Серија А. Со ова продолжи низата без победа на „Виолетовите“ кои се единствениот тим без триумф во новата сезона во Италија.

Гостите преку Чиеза во 24 минута поведоа со 1:0 на 2:0 зголеми Франк Рибери со својот прв клуб за новиот клуб.

На ова Аталанта одговори преку Иличич и неговата маестрална реакција во 84 минута а конечните 2:2 ги постави Кастање во петата минута од судиското надополнување.