Не му требаше многу време на Интер да се врати во игра за пласман во финалето од Купот на Италија.

Кристијан Ерикесен погоди во 3 минута директно од конер и израмни на  1:1 во севкупниот резултат.

Поради лошата реакција на Оспина, Интер се избори за активен резултат на „ Сан Паоло“ во битката за финале против Јувентус.