Хари Кејн е херојот на Тотенхем против Астон Вила за победа со 3-1, изгледа убедливо оваа победа но беше остварена во последните 5 минути од мечот.

Астон Вила  поведе со голот на Џон Мек Гин во 9 минута. Тотенхем израмни во 73 минута преку Ндомбеле. Кејн со два гола во периодот од  86 до 90 минута му носи победа на својот тим.