Најмладиот дебитант во историјата на сениорската фудбалска репрезентација, Дарко Чурлинов денеска полни 19. години.

Неговиот клуб Келн со видео му го честита роденденот, тој вчера постигна хет-трик за Келн со кого е на подготовки пред стартот на сезоната во Биндеслигата.

СРЕКЕН РОДЕНДЕН ДАРКО ЧУРЛИНОВ !