Во моментов се игра првата од двете предвидени средби од Бундеслигата за денеска, Келн го пречекува Мајнц.

„Јарците“ поведоа со гол пенал кој го реализира Марк Ут по само 5 минути игра.

Вечерва шампионот Баерн Минхен му гостува на Унион Берлин од 18 часот.