Голманот на Челзи, Кепа Аризабалага, конечно имаше добро издание на голот на својот клуб.

Во еден момент, во 20. минута од вечерашната средба со Ливерпул од ФА Купот, тој успеа да одбрани дури три опасни удари на играчите на Ливерпул во еден напад. Сето тоа се случи за само неколку секунди.