Фудбалерите на Челси со минимална предност одат на полувреме во мечот против Ливерпул во рамки на 1/8 финалето од ФА Купот.

Стрелец на голот за „сините“ од Лондон е Вилиан во 13.минута, кој по еден шут од 15.метри го совлада Адриан на кого топката му се лизна од рацете и заврши зад неговиот грб.