Горан Пандев со гол во 24 минута носи водство на Џенова против  Спал 1-0  на „Луиџи Ферарис“.

Џеновасе бори за опстанок во лигата, Пандев е еден од клучните играчи по рестартот, македонскиот репрезентативец го постигна 9 гол сезонава.